Slávnostné odovzdávanie zmlúv úspešným maďarským prijímateľom

Realizácia malých projektov sa môže začať! V piatok 12.4.2024 sme v Miskolci, v sídle Boršodsko-Abovsko-Zemplínskej župy, slávnostne odovzdali úspešným maďarským prijímateľom malých projektov podpísané Zmluvy o poskytnutí finančného príspevku z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Pozvanie prijala aj županka Bánné dr. Gál Boglárka, ktorá spolu s riaditeľkou EZÚS Via Carpatia Juliannou Máté odovzdala zmluvy prijímateľom a popriala im veľa úspechov pri realizácií podujatí, ktoré rozvíjajú maďarsko-slovenskú spoluprácu.

V tejto výzve získalo podporu 24 malých projektov z Maďarska. V najbližších mesiacoch sa môžete tešiť na zaujímavé kultúrne festivaly, tábory a výlety pre deti, podujatia s tradičnou lokálnou kuchyňou, športové aktivity, jedinečný vianočný program i deň detí na župách. Podujatia sú určené pre rôzne vekové skupiny, pre seniorov, študentov, rodiny s deťmi z Maďarska aj zo Slovenska. Plánované podujatia a aktivity budeme propagovať aj na našej Facebookovej stránke a súhrnný zoznam nájdete na: https://spf-viacarpatia.eu/

Cieľom projektov podporených z Programu Interreg VI-A Maďarsko-Slovensko je zdieľať skúsenosti, podporiť cezhraničnú spoluprácu a inšpirovať sa navzájom pri budovaní dlhodobých partnerstiev.

Držíme prsty pri realizácii a napĺňaní stanovených cieľov!